Авторизация
 

Няслабы рубеж міёрскіх алімпіяд

Неслабый рубеж миорских олимпиадЗавяршыўся раённы этап алімпіяд. На Міёршчыне ў ім прыняў удзел 171 вучань, 39 з сельскай і 132 з гарадской мясцовасці. Вызначылася 70 пераможцаў—13 з сяла і 57 з горада. Некаторыя вынікі ўразілі асабліва. 

 

Высокія балы па тэхнічнай і абслугоўваючай працы. У дзесяцікласніцы Ірыны Вярковіч з СШ №3 імя Ягора Томкі—91,4%. Дзесяцікласнік з Дзісны Іван Баўтот па гэтым прадмеце набраў 90%, яго зямляк дзевяцікласнік Ула-дзімір Стацэвіч—88,1%, васьмікласнік з Завуцця Павел Гваздоўскі—88,8%.

Адзінаццацікласнік з Дзісны Аляксандр Сташкевіч па матэматыцы адолеў рубеж у 86%. Іншыя вучні таксама падбіраліся пад эверэст.
Па грамадазнаўстве дыплом ІІІ ступені ў Марыі Шук (СШ №2, настаўнік З.У. Аўласевіч).

Па беларускай мове дыплом І ступені ў Вікторыі Новік (СШ №3 імя Я. Томкі, Н.Л. Гагалінская), Паліны Мятла (Дзісна, А.П. Красоўская), ІІ ступені ў Ганны Альхімовіч (Язна, А.І. Чабан), Лізаветы Дзям'янавай (Сіцькова, А.М. Шамшур), ІІІ ступені ў Таццяны Шарабайка (Дзісна, В.Ф. Кавалеўская), Веранікі Закрэўскай (СШ №2, А.А. Кукуць), Вікторыі Шавяковай (Дзісна, А.П. Красоўская).

Па нямецкай мове першая ў раёне Валянціна Мізер (СШ №2, Ж.П. Закрэўская), за ёй--Аліна Пашкоўская (Туркова, А.В. Батура). Лепшыя фізікі: ІІ месца ў Аляксандра Васюковіча (СШ №2, Т.К. Курашэвіч), ІІІ месца ў Максіма Пішчулёнка (СШ №3 імя Ягора Томкі, Л.А. Грыгор'ева) і Аляксандра Сташкевіча (Дзісна, А.А. Бандарэнка).

Віртуоз-англічанка з дыпломам І ступені Надзея Смулько (СШ №2, Н.А. Кавалёнак), за ёй Анастасія Скурат (СШ №2, А.Ф. Крук), на ІІІ месцы Арцём Лонскі (СШ №2, Т.Г. Крук), Крысціна Пятроўская (СШ №3 імя Я. Томкі, А.П. Жабёнак), Вікторыя Шавякова (Дзісна, І.С. Крыўко), Марыя Шук (СШ №2, Н.А. Кавалёнак).

Па тэхнічнай і абслугоўваючай працы лепшыя—Іван Баўтот (Дзісна, М.М. Пацеенак), Ірына Вярковіч (СШ №3 імя Я. Томкі, Н.Г. Анецька), Наталля Мароз (Дворнае Сяло, Ж.М. Пушкель), з серабром—Павел Гваздоўскі (Завуцце, А.В. Гваздоўскі), Уладзімір Стацэвіч (Дзісна, М.М. Пацеенак), Юлія Завадская, Анжэла Карзінок (СШ №3 імя Я. Томкі, Н.Г. Анецька), Вікторыя Рачыцкая (СШ №3 імя Я. Томкі, А.А. Качан), з бронзай—Яўген Барташэвіч (Дзісна, М.М. Пацеенак), Дзмітрый Максіменка (СШ №3 імя Я. Томкі, Ю.Д. Рачыцкі), Ілья Курэц (Новы Пагост, М.М. Лонскі), Алег Курыловіч (Павяцце, У.П. Няміра), Вікторыя Баданіна, Дзіяна Дзядзюра, Юлія Трубіла (СШ №3 імя Я. Томкі, Н.Г. Анецька), Валерыя Двойніна, Ксенія Мільяновіч (Дзісна, Ж.М. Фралова), Дар'я Грэцкая (Узмёны, Л.І. Арцімовіч).

Лепшы хімік у раёне з дыпломам ІІІ ступені—Аляксандр Маскаленка (СШ №2, В.Д. Лаўрыновіч).

Першая па біялогіі—Таццяна Шарабайка (Дзісна, В.Я. Івашчук), другой прызнана Вераніка Арлоўская (Дзісна, Т.А. Ромель), трэцімі сталі Лізавета Дзям'янава (Сіцькова, П.І. Панкрат), Аляксандр Маскалёў (СШ №2, С.І. Спірыдовіч), Віктар Стома (Дзісна, Т.А. Ромель).

Лепшыя гісторыкі з дыпломамі ІІІ ступені Ілья Крук (СШ №3 імя Я. Томкі, В.А. Ермалёнак), Аляксандр Мяцеліца (СШ №2, З.В. Аўласевіч). Таленавітыя матэматыкі з дыпломамі І ступені—Сямён Протас (Чапукі, І.А. Гродзь), Аляксандр Сташкевіч, Паліна Мятла (Дзісна, В.У. Туча), Яўген Граковіч (СШ №2, Ж.А. Мароз), Антон Рудзь і Дзмітрый Смулькевіч (Новы Пагост, А.У. Матылёнак), Юлія Пальчэх, Анастасія Скурат, Андрэй Лакотка (СШ №2, Л.М. Жук), ІІ месца ва Уладзіслава Лапкоўскага (СШ №3, В.Ф. Скавародка), Дар'і Нікіфаравай (СШ №2, Л.М. Жук), ІІІ—у Паліны Валеўка (СШ №2, Ж.А. Мароз), Аляксандра Васюковіча, Юрыя Чапулёнка, Яны Лаўрыновіч (СШ №2, Л.М. Жук).

Па рускай мове дыпломам І ступені вызначыліся Арына Баравік (СШ №2, Ж.В. Апалька), Ганна Альхімовіч (Язна, К.І. Альхімовіч), Вераніка Закрэўская (СШ №2, Ж.В. Апалька), Каміла Булаўская (СШ №3 імя Я. Томкі, Т.В. Сарока), прызёрамі ІІІ ступені сталі Ксенія Жук (СШ №3 імя Я. Томкі, Т.М. Максіменка), Марыя Няхаева (гарадская базавая, В.А. Граковіч), Маргарыта Чарняўская (СШ №3 імя Я. Томкі, Т.В. Сарока), Юлія Завадская (СШ №3 імя Я. Томкі, І.М. Гернат), Марыя Шук (СШ №2, Л.Б. Філоненка), Вікторыя Новік (СШ №3 імя Я. Томкі, Л.Г. Лапкоўская).
Пераможцаў з найбольшай колькасцю балаў чакае абласны этап, які пройдзе з 9 па 13 студзеня.


Падрыхтавала
Алена БАСІКІРСКАЯ.

рейтинг: 
Пакінуць каментар
иконка
Каментаваць артыкулы на нашым сайце магчыма толькі ў плыні 360 дзён з дня публікацыі.
Мы ў сацыяльных сетках
Курс валют у Міёрах
Святы
Праздники БеларусиБлижайшие праздники Беларуси

Православные праздникиБлижайшие православные праздники

Католические праздникиБлижайшие католические праздники

Именины 17 июня 2021
Иван, Митрофан, Назар, Петр, Ростислав, Мария, Марфа, Софья

Именины 16 июня 2021
Денис, Дмитрий, Лукьян, Михаил, Павел, Юлиан, Афанасий

Госці краін

free counters
Партнеры сайта