Авторизация
 

У трох відах 29 кастрычніка ў праграме круглагадовай спартакіяды ў райцэнтры прайшлі спаборніцтвы па армрэстлінгу, настольнаму тэнісу і гіраваму спорту. Вызначаны агульнакамандныя і асабістыя месцы сярод удзельнікаў і асобна каманд сельгасарганізацый, прадпрыемстваў і ўстаноў раёна.

У настольным тэнісе сярод сельгасарганізацый яны размеркаваліся наступным чынам: 1. “Туркова”, 2. “Узмёны”, 3. “Пад’ельцы”; у асабістых заліках сярод мужчын: 1. Андрэй Шокель (“Пад’ельцы”), 2. Віктар Блашкевіч (“Узмёнскі край”), 3. Ягор Максіменка (“Туркова”), сярод жанчын — 1. Юлія Якушонак (“Туркова”), 2. Наталія Язёнак (“Узмёнскі край”), 3. Алена Фацеева (“Любінова”). Вызначаны лепшыя сярод прадпрыемстваў і ўстаноў: 1. Аддзел адукацыі (далей — РАА), ЦРБ, УП ЖКГ; у асабістых заліках сярод мужчын: 1. Сяргей Радзіка (УП ЖКГ), 2. Леанід Мятла (РАА), 3. Андрэй Кісель (РАНС), сярод жанчын — 1. Ганна Веранікіна (ЦРБ), 2. Вольга Міна (РАА), 3. Таццяна Смулько (камбікормавы завод, далей — МКЗ).

 

У трох відах У гіравым спорце вызначаны лепшыя па некалькіх вагавых катэгорыях. Да 80 кг у асабістых заліках сярод сельгасарганізацый лепшымі сталі Мікалай Цітовіч (“Любінова”), Сяргей Протас (“Узмёнскі край”), Віталь Слуцкі (“Пад’ельцы”); сярод прадпрыемстваў і ўстаноў — Уладзімір Шульга (МКЗ), Аляксандр Міхайлаў (РАА) і Арцём Гельш (РАНС). У вагавой катэгорыі да 90 кг сярод сельгасарганізацый: 1. Валянцін Кулеш (“Пад’ельцы”), Павел Масіёнак (“Узмёнскі край”), Васіль Найдзёнак (“Гвардзейскі”); сярод прадпрыемстваў і ўстаноў — 1. Пётр Мядзялец (РАНС), 2. Аляксандр Шокель (МКЗ), 3. Дзяніс Ліхач (УП ЖКГ). Вызначаны асілкі і ў вагавой  катэгорыі больш 90 кг сярод сальгасарганізацый: 1. Міхаіл Сахонька (“Узмёнскі край”), 2. Андрэй Чарняўскі (“Любінова”), 3. Аляксандр Мароз (“Пад’ельцы”); сярод прадпрыемстваў і ўстаноў — 1. Уладзімір Граковіч (УП ЖКГ), 2. Аляксандр Батарчук (РАНС), 3. Дзмітрый Федарэнка (РАА). Агульнакамандныя месцы размеркаваліся наступным чынам: сярод сельгасарганізацый — 1. “Узмёнскі край”, 2. “Пад’ельцы”, 3. “Любінова”; сярод прадпрыемстваў і ўстаноў — 1. РАНС, 2. МКЗ, 3. УП ЖКГ.

 

Святкавалі свае перамогі і тыя, хто выступіў ад каманд у армрэстлінгу. Так, сярод сельгасарганізацый першае месца заняў Вячаслаў Кавалеўскі (“Любінова”), другое дасталася Ігару Мядзельцу (“Пад’ельцы”), а трэцяе — Арцёму Кадушкевічу (“Туркова”), сярод прадпрыемстваў і ўстаноў — “вікторыю” адзначаў Сяргей Белавус (РАА), другое месца за Сяргеем Сачыўкам (РАНС), а трэцяе — за Уладзімірам Тышкевічам (ПМК-55).

 

Валянцін ШУМІЛАЎ,

галоўны суддзя.

 

рейтинг: 
Пакінуць каментар
иконка
Каментаваць артыкулы на нашым сайце магчыма толькі ў плыні 360 дзён з дня публікацыі.
Мы ў сацыяльных сетках
  • Камэнтуюць
  • Актуальна
  • Чытанае

Рэцыдыў

  • 09 ноябрь 2010, 11:17
  • 93 987
  • 0

Інвестыцыйны форум

  • 23 сентябрь 2011, 10:05
  • 69 872
  • 1

Пераброддзе 2012. Погляд вучонага

  • 31 август 2012, 15:19
  • 35 525
  • 0

  • 11 февраль 2011, 11:20
  • 34 268
  • 0

Злавілі рыбку, ды… залатую

  • 28 февраль 2011, 16:16
  • 33 646
  • 0

Кандыдатамі жадаюць стаць

  • 21 август 2012, 15:30
  • 32 977
  • 0

Вагон "вярнуўся"

  • 11 июнь 2013, 10:04
  • 0
  • 2

Пра тых, хто акты рэгіструе

  • 19 декабрь 2012, 09:24
  • 0
  • 2

Трагічны люты

  • 01 март 2011, 09:00
  • 21 991
  • 2
Курс валют НБРБ
Святы
Праздники БеларусиБлижайшие праздники Беларуси

Православные праздникиБлижайшие православные праздники

Католические праздникиБлижайшие католические праздники

Именины 13 декабря 2018
Андрей, Иван

Именины 12 декабря 2018
Даниил, Денис, Иван, Николай, Парамон, Сергей, Федор

Госці краін
free counters
Партнеры сайта