Авторизация

ФК "Міёры" перамог ФК "Дзвіна-Барс"—0:3!

Пасля крыўднага дамашняга паражэння ад Полацка, ФК "Міёры" адправілася ў "рачны" горад Верхнядзвінск, каб рэабілітавацца перад землякамі і даказаць, што пройгрыш іх не зламаў.

Наша каманда скарысталася новай тактыкай. Першыя 15 хвілін гулялі спакойна, прыглядаліся да саперніка, затым атакавалі. Паказытаў нервы апанентаў наш Віталь Смалякоў. Спачатку з добрай пазіцыі ён ударыў галавой, але мяч праляцеў побач са штангай. Затым гэты ігрок абвёў дваіх абаронцаў, выйшаў адзін на адзін з варатаром, ды той адбіў. Пазней у такім жа "спатканні адзін на адзін" не забівае Чубрэвіч. Тым не менш у другой палове першага тайма мы адкрылі лік. Чубрэвіч зрабіў падачу ў штрафную, мяч падхапіў Смалякоў, абыграў двух абаронцаў і прабіў у верхні дальні вугал. Да перапынку падвоіць перавагу не ўдалося. Жабёнак уварваўся ў штрафную тэрыторыю, зрабіў перадачу на Платонава, але той прабіў побач са штангай. Мяч Шокеля патрапіў у штангу, адскочыў у спіну варатару, на дабіванне падаспеў Чубрэвіч, ды зарадзіў вышэй варот.

У пачатку другога тайма на табло—0:2. Наш галкіпер Ляшук выбіў мяч з рук ажно ў штрафную, падхапіў яго Смалякоў, Чубрэвіч адправіў у пустыя вароты. Мала заставалася да дублю, а то і хет-трыка. Не прайшло і 30 секунд з выхаду на поле Антанёнка, як той утроіў перавагу. Стаў "спякотным" і фінал. Антанёнак з вострага вугла прабіў галавой у перакладзіну, Мышко таксама адбіў галавой, мяч патрапіў у рукі варатару. Вынік заканамерны—0:3. З перамогай нас!

Удзячнасць за статыстыку Арцёму Шаўчонку і Арцёму Андзілеўку, за дапамогу ў напісанні публікацыі Віталю Смалякову. Сачыце за навінамі ў групе ФК "Міёры" ў сацыяльнай сетцы "УКантакце".

Астатнія вынікі чэмпіянату вобласці: Віцебск-Гарадок 4:0, Полацк-Паставы 1:1, Талачын-Шуміліна 5:2, Дуброўна-Сянно 1:4, Лепель-Шаркаўшчына 3:1.