Авторизация
 

Вынікі спаборніцтва на Міёршчыне

Калегія ўпраўлення сельскай гаспадаркі і харчавання і прэзідыум райкама прафсаюза рабонікаў АПК на сумесным пасяджэнні разгледзелі вынікі работы калектываў прадпрыемстваў, арганізацый і асобных работнікаў аграпрамысловага комплексу за 10 месяцаў 2016 года і прынялі пастанову аб узнагароджанні перадавікоў.

Ганаровымі граматамі і грашовымі прэміямі сярод работнікаў аграпрамысловага комплексу адзначаны:

ААТ "Туркова"
Віктар Сташкевіч, дырэктар (гаспадарка заняла 1-е агульнае месца ў раённым спаборніцтве. Лідзіруе па вытворчасці зерня, мяса, кармоў);
Мікалай Лагун, камбайнер ("КЗС-1218"; намалаціў 1077 т зерня);
Аляксандр Кураш, камбайнер ("КЗС-1218"; намалаціў 1034 т зерня);
Вадзім Лахан, вадзіцель ("МАЗ-555142"; перавёз 1409 тон зерня);
Васіль Талапіла, вадзіцель ("МАЗ-555142"; перавёз 1622 тоны зерня);
Аляксандр Прашкевіч, трактарыст ("МТЗ-3022"; 3067 умоўных эталонных гектараў);
Алег Станкевіч, трактарыст ( "МТЗ-1221"; 4093 умоўн. эт. га; перавёз 8119 тон зялёнай масы);
Анатоль Мядзелец, трактарыст ("МТЗ-1221"; 3731 ум. эт. га; перавёз 10611 тон зял. масы);
Антон Протас, трактарыст (КПР-9; скасіў 950 га травы);
Васіль Капыльскі, трактарыст (КДН-2,6; скасіў 478 га травы);
Расціслаў Шаўлюга, трактарыст ("КВК -800"; нарыхтаваў 36881 тону зялёнай масы);
Іван Зуевіч, трактарыст ("МТЗ-1221" з прычэпам ПІМ-40; перавёз 8182 тоны зялёнай масы; на "МТЗ-3522" з АПП-6Ф пасеяў 805 га азімых);
Анатоль Протас, трактарыст ("МТЗ-1221" з ПІМ-40; перавёз 8090 тон зялёнай масы);
Віктар Ставінскі, трактарыст ("Амкадор-332"; 4396 умоўных. эт.га);
Жанна Падкладнёва, аператар машыннага даення (сярэдні надой ад каровы—5552 кг);
Кацярына Карсакова, аператар па вырошчванні буйной рагатай жывёлы (сярэднясутачныя прывагі—па 709 г);
Андрэй Ганус, аператар па адкорме буйной рагатай жывёлы (сярэднясутачныя прывагі—па 789 г);
Юрый Жураўскі, аператар па адкорме буйной рагатай жывёлы (сярэднясутачныя прывагі—па 789 г).

УП "Цітова"
Франц Вершалоўскі, дырэктар (прадпрыемства заняло другое агульнае месца, першае—па вытворчасці малака, другое—па вытворчасці рапсу, трэцяе—па вытворчасці мяса і кармоў);
Іван Савуць, трактарыст ("МТЗ-1221"; перавёз 559 т збожжа);
Сцяпан Станкевіч, трактарыст ("МТЗ-3022" з АПП-6Д; пасеяў 789 га азімых; з выкарыстаннем КПР-9 скасіў 823 га травы);
Людміла Маслоўская, аператар машыннага даення (сярэдні надой ад каровы—4772 кг);
Наталля Шаблоўская, аператар па вырошчванні буйной рагатай жывёлы (сярэднясутачыя  прывагі-па 829 г);
Таццяна Круглова, аператар па вырошчванні буйной рагатай жывёлы (среднясутачыя прывагі маладняку—па 829 г);
Таццяна Нарэйка, аператар свінакомплексу (выхад прыплоду—1578 галоў);
Станіслаў Багдановіч, галоўны аграном (лепшы ў раёне спецыяліст у раслінаводчай галіне);
Юрый Курган, ветурач (лепшы ў раёне ветспецыяліст).

ААТ "Дрыгучы"
Уладзімір Жылінскі, дырэктар (таварыства заняло трэцяе агульнае месца ў раённым спаборніцтве, другое—па вытворчасці малака, трэцяе—па вытворчасці зерня);
Юрый Томка, трактарыст ("МТЗ-1221"; 3718 умоўных.эт.га);
Генадзь Чалала, трактарыст ("МТЗ-82"; 2990 ум. эт.га);
Юрый Арол, трактарыст ("МТЗ-82"; 2990 ум. эт.га);
Васіль Крот, трактарыст ("Амкадор-352"; 3805 ум.эт.га);
Святлана Кашыра, аператар машыннага даення (сярэдні надой на карову—5182 кг);
Алена Чарнова, аператар машыннага даення (сярэдні надой на карову—5043кг);
Ірына Дулінец, аператар машыннага даення (сярэдні надой на карову—4844 кг);
Наталля Параднік, аператар машыннага даення (сярэдні надой на карову—4508 кг);
Аксана Ліманоўская, аператар машыннага даення (сярэдні надой на карову—4467 кг);
Людміла Аблец, аператар машыннага даення (сярэдні надой на карову—4248 кг).

ААТ "Мікалаёўскі"
Аляксей Лаўрыновіч, дырэктар (таварыства заняло трэцяе месца па вытворчасці малака);
Уладзімір Глебка, камбайнер ("КЗС-1218"; намалаціў 1064 т зерня);
Дзмітрый Буда, камбайнер ("КЗС-1218"; намалаціў 1054 т зерня);
Васіль Зелянкевіч, трактарыст ("КВК-800"; нарыхтаваў 22492 т зялёнай масы);
Уладзімір Пляшко, трактарыст ("КЗР-10", "Лемкен"; пасеяў 542 га азімых);
Валерый Шыманоўскі, трактарыст (КПР-9; скасіў 994 га травы);
Аляксандр Свяцкі, вадзіцель ("МАЗ 555102"; перавёз 1316 т зерня);
Наталля Жук, аператар машыннага даення (сярэдні надой на карову—4322 кг);
Ядвіга Кудрашова, галоўны заатэхнік (лепшы ў раёне галоўны спецыяліст у жывёлагадоўчай галіне);
Наталля Мядзелец, галоўны эканаміст (лепшы ў раёне галоўны спецыяліст эканамічнай службы);
Віктар Брыгас, тэхнік-асемянатар (лепшы ў раёне спецыяліст у жывёлагадоўлі).

ААТ "Пад'ельцы"
Сяргей Касцюкоў, дырэктар (таварыства заняло першае месца па вытворчасці рапсу і другое—па вытворчасці збожжа);
Іван Дзямід, трактарыст ("МТЗ-82.1", ОП 2000; правёў хімпраполку сельгаскультур на 2383 га).

ААТ "Узмёнскі край"
Ігар Брынкевіч, дырэктар (таварыства заняло трэцяе месца па вытворчасці зерня);
Алег Тычко, камбайнер ("КЗС-1218"; намалаціў 1377 т зерня);
Віктар Конах, камбайнер ("КЗС-1218"; намалаціў 1124 т зерня);
Віктар Шадурскі, трактарыст ("МТЗ-3022"; 4374 умоўных. эт.га);
Уладзімір Сахонька, вадзіцель ("МАЗ-555"; перавёз 1970 т зерня);
Дзмітрый Белавус, вадзіцель ("МАЗ-555"; перавёз 2061 т зерня);
Віктар Снапок, трактарыст ("МТЗ-3022" з АПП-6,0; пасеяў 794 га азімых);
Вікторыя Аўхаронок, галоўны ветурач (лепшы ў раёне малады спецыяліст у сельгасвытворчасці);
Галіна Юшкевіч, галоўны бухгалтар (лепшы на Міёршчыне спецыяліст у галіне бухгалтарскага ўліку).

ААТ "Гвардзейскі"
Міхаіл Іваноў, дырэктар (таварыства заняло другое месца па нарыхтоўца кармоў для грамадскага статка);
Андрэй Савейко, камбайнер ("КЗС-1218"; намалаціў 1200 т зерня);
Сяргей Смерцьеў, трактарыст ("МТЗ-1221"; перавёз 770 т зерня);  
Васіль Аўхаронок, вадзіцель ("МАЗ-555"; перавёз 1449 т зерня);
Дзмітрый Лук'янскі, трактарыст ("МТЗ-892", ОП-2000; правёў хімпраполку сельгаскультур на 2055 га);
Мікалай Грэцкі, трактарыст ("МТЗ-3022; 3875 умоўных.эт.га);
Алена Тамашэвіч, аператар па адкорме буйной рагатай жывёлы (сярэднясутачныя прывагі—па 857 гр.);

УП "Павяцце"
Леў Крук, дырэктар (прадпрыемства заняло трэцяе месца па вытворчасці малака);
Святлана Баршчэўская, аператар машыннага даення (сярэдні надой на карову—4092 кг).

ААТ "Чарэсы"
Алег Януковіч, дырэктар (таварыства займае другое месца па вытворчасці мяса і трэцяе—па вытворчасці рапсу);
Анатоль Шокель, камбайнер ("КЗС-1218"; намалаціў 1054 т зерня);
Леанід Вайцюль, камбайнер ("КЗС-1218"; намалаціў 1035 т зерня);
Віталь Дзямід, вадзіцель ("МАЗ-555"; перавёз 1935 т зерня);
Міхаіл Пацеенак, трактарыст ("МТЗ-1221" з ПІМ-45; первёз 13142 т зял.масы; выпрацаваў 3593 ум.эт. га);
Ігар Гаўрыловіч, трактарыст ("МТЗ-1523"; 3008 ум. эт. га);
Канстанцін Вазьміцель, трактарыст (КДЛ-2,7; скасіў 647 га травы);
Сяргей Гагалінскі, трактарыст ("МТЗ-82"; 2901 ум. эт.га);
Таццяна Аніська, аператар па вырошчванні буйной рагатай жывёлы (сярэднясутачныя прывагі—па 730 г);
Тамара Красоўская, аператар па вырошчванні буйной рагатай жывёлы (сярэднясутачныя прывагі—па  710 г);
Уладзіслаў Карсюкевіч, галоўны аграном (лепшы ў раёне малады спецыяліст у раслінаводчай галіне).

ВУПКУ "Міёрскі"
Васіль Міхалкіў, дырэктар (прадпрыемства заняло першае месца па вытворчасці канюшыны і трэцяе—па вытворчасці рапсу).
Станіслаў Невядомскі, вадзіцель ("МАЗ-555"; перавёз 1432 т зерня);
Уладзімір Ластоўскі, трактарыст ("МТЗ-80"; 3310 умоўных эт. га);
Павел Янушонок, аператар па вырошчванні буйной рагатай жывёлы (сярэднясутачныя прывагі—па 796 г);
Лілія Маляўка, аператар па вырошчванні буйной рагатай жывёлы (сярэднясутачныя прывагі—па 796 г).

ВУПКУ "Юбілейны"
Ірына Попел, дырэктар (прадпрыемства заняло другое месца па вытворчасці канюшыны)
Леанід Жойдзік, трактарыст ("Амкадор-320"; 4201 умоўных эт.га).

ААТ "Любінова"
Васіль Яфімаў, дырэктар (таварыства заняло трэцяе месца па вытворчасці канюшыны);
Віталь Ландзар, трактарыст ("МТЗ-3022"; задыскаваў і закультываваў глебу на 1009 га);
Людміла Пяткевіч, аператар машыннага даення (сярэдні надой на карову—4729 кг);
Наталля Тумарава, загадчыца фермы (лепшы ў сельгасвытворчасці раёна спецыяліст сярэдняга звяна);

ААТ "Папшулі"
Васіль Кухцінскі, дырэктар (адзначаны за шматгадовую добрасумленную працу ў сельскай гаспадарцы);
Андрэй Ісаковіч, трактарыст ("МТЗ-82", ОП-2500; правёў хімпраполку сельгаскультур на 2657 га).

КУП "Язна"
Леанід Марозаў, дырэктар (адзначаны за шматгадовую добрасумленную працу ў сельскай гаспадарцы);
Васіль Шыман, трактарыст (касілка КГ-6 Палессе" КПР-9; скасіў 880 га травы);
Уладзімір Раманюк, трактарыст ("КВК-80"; нарыхтаваў 14266
тон зял. масы).

ААТ "Наўгароды"
Ірына Кулеш, дырэктар (адзначана за шматгадовую добрасумленную працу ў сельскай гаспадарцы);
Уладзімір Гаўрыльчык, трактарыст ("МТЗ-1523"; перавёз 928 т зерня).

ААТ "Мерыца"
Алена Лаўрыновіч, дырэктар (адзначана за шматгадовую добрасумленную працу ў сельскай гаспадарцы);
Валерый Каскевіч, вадзіцель ("МАЗ-555142"; перавёз 1425 т зерня);
Аляксей Баравік, трактарыст ("МТЗ-1221", касілка КДН-2,65; выпрацаваў 4254 умоўн. эт. га; скасіў 564 га травы);
Алег Аніська, трактарыст ("МТЗ-82", ОПШТ-3000; правёў хімпраполку сельгаскультур на 2460 га).

ААТ "Міёрскі райаграсэрвіс"
Іван Сушко, дырэктар (адзначаны за шматгадовую добрасумленную працу ў сельскай гаспадарцы);
Канстанцін Марозька, галоўны інжынер (лепшы ў АПК спецыяліст ў галіне механізацыі);
Сяргей Баравік, вадзіцель ("МАЗ-650108"; перавозка грузаў);
Юрый Варанько, трактарыст-машыніст;

ААТ "Міёрскі льнозавод"
Анатоль Мацур, трактарыст;
Алена Гугала, здымшчыца доўгага валакна;

УП "Мёрскае ПМС"
Мікалай Шульга, вадзіцель;
Леанід Пахірка, рабочы;

ААТ "Міёрскі камбікормавы завод"
Эдуард Колас, слесар-рамонтнік;
Валянціна Якімец, вядучы спецыяліст аддзела маркетынгу.

ААТ "Міёрскі мясакамбінат"
Люцыя Сташулёнак, апрацоўшчык мясных туш мясатлушчавага ўчастка;
Аляксандр Васін, абвальшчык мяса на каўбасным участку.

ДУДА "Цэнтр падрыхтоўкі , павышэння кваліфікацыі і перападрыхтоўкі рабочых" упраўлення сельскай гаспадаркі і харчавання райвыканкама
Эдуард Масла, майстар вытворчага навучання;

ДЛПУ "Міёрская раённая ветэрынарная станцыя"
Кацярына Паніжнік, ветурач;
Вацлава Бяляева, ветурач.

Да друку падрыхтавала Эліза БЛАЖЭВІЧ.
На здымках: Лепшыя работнікі з ААТ «Туркова». У. Сахонька, Д. Белавус, В. Конах і А. Тычко з ААТ «Узмёнскі край». Перадавікі з ААТ «Чэрасы». В. Бялевіч і К. Паніжнік з райветстанцыі.
Фота Казіміра БЛАЖЭВІЧА.
рейтинг: 
Пакінуць каментар
иконка
Каментаваць артыкулы на нашым сайце магчыма толькі ў плыні 360 дзён з дня публікацыі.
Мы ў сацыяльных сетках
  • 2018
  • 2019
  • Камэнтуюць
  • Актуальна
  • Чытанае

Рэцыдыў

  • 09 ноябрь 2010, 11:17
  • 97 117
  • 0

Інвестыцыйны форум

  • 23 сентябрь 2011, 10:05
  • 79 339
  • 1

Злавілі рыбку, ды… залатую

  • 28 февраль 2011, 16:16
  • 55 798
  • 0

Пераброддзе 2012. Погляд вучонага

  • 31 август 2012, 15:19
  • 40 550
  • 0

  • 11 февраль 2011, 11:20
  • 39 345
  • 0

Кандыдатамі жадаюць стаць

  • 21 август 2012, 15:30
  • 35 879
  • 0

Вагон "вярнуўся"

  • 11 июнь 2013, 10:04
  • 0
  • 2

Пра тых, хто акты рэгіструе

  • 19 декабрь 2012, 09:24
  • 0
  • 2

Трагічны люты

  • 01 март 2011, 09:00
  • 24 873
  • 2
Курс валют у Міёрах
Святы
Праздники БеларусиБлижайшие праздники Беларуси

Православные праздникиБлижайшие православные праздники

Католические праздникиБлижайшие католические праздники

Именины 19 июля 2019
Александр, Анатолий, Андрей, Антон, Архип, Валентин, Василий, Виктор, Ефим, Иннокентий, Лукьян, Федор, Марфа, Ульяна

Именины 18 июля 2019
Василий, Геннадий, Сергей, Степан, Агния, Анна, Варвара, Елизавета, Афанасий

Госці краін

free counters
Партнеры сайта