Авторизация
 

Найлепшыя гаспадары Міёршчыны

 Раённы выканаўчы камітэт падвёў вынікі агляду-конкурсу на найлепшае добраўпарадкаванне і санітарны стан населеных пунктаў, утрыманне аб’ектаў вытворчага і сацыяльна-культурнага прызначэння, жылога сектара ў 2019 годзе.

Згодна з рашэннем № 634 ад 23 жніўня, найлепшымі сталі:
сярод арганізацый – Міёрскі раён газазабеспячэння філіяла «Браслаўскае вытворчае ўпраўленне» ВРУП «Віцебскаблгаз» (начальнік Канстанцін Матэленак);
сярод сельскагаспадарчых прадпрыемстваў – СУП «Цітова» (дырэктар Франц Вершалоўскі);
сярод жывёлагадоўчых ферм – МТФ «Пячонкі» у райаграсэрвісе (дырэктар Іван Сушко, загадчык фермы Ларыса Міхайлава);


сярод машынных двароў – СУП «Цітова» (дырэктар Франц Вершалоўскі, галоўны інжынер Аляксей Даражынскі);
сярод устаноў адукацыі – Міёрскі яслі-сад № 3 (загадчык Валянціна Аляксеева);
сярод устаноў аховы здароўя – цэнтральная раённая бальніца (галоўны ўрач Алена Сівая);

сярод населеных пунктаў – горад Дзісна (старшыня гарвыканкама Яўген Баран);


сярод старэйшын:
Ганна ЯКІМОВІЧ – старэйшына вуліцы Кузьміна ў Дзісне;
Віктар ІСАКОВІЧ – старэйшына аграгарадка Папшулі, вёскі Курляндзікі Завуццеўскага сельсавета;
Васіль БАРЧУК – старэйшына аграгарадка Пад’ельцы: вуліц Лясной, Садовай, Ізварына, Піянерскай, Сонечнай Міёрскага сельсавета;


Марына ШУЛЬГА – старэйшына вёсак Баслакі, Барсукі Мікалаёўскага сельсавета;
Мядоній НЕСЦЕРАЎ – старэйшына вёсак Кублішчына, Моцеўкі, Дзеверкі, Галіеўшчына, Махіроўка, Валентараўшчына Новапагосцкага сельсавета;
Мечыслаў ЧАБОК – старэйшына вёскі Забалоцце Перабродскага сельсавета;


Міхаіл САВУЦЬ – старэйшына вёсак Суромшчына, Бабарыкі, Пруднікі Павяцкага сельсавета;
Мікалай ГАРБАТАЎ – старэйшына вёсак Хоцькава, Харакова, Дзямешкі, Дворышча, Пякоціна, Ліпанты Туркоўскага сельсавета;
Марыя ШУК – старэйшына вёскі Лявонпаль Узмёнскага сельсавета;
Ія КАВАЛЁНАК – старэйшына аграгарадка Язна: вуліц Зорнай, Баравой, Сонечнай, Кастрычніцкай Язненскага сельсавета.


У намінацыі «Дом узорнага парадку» ўзнагароджаны:
г. Міёры:
Ірына АРЛЮКЕВІЧ, перавулак Леніна, д. 8;
Ларыса і Віктар ГРОДЗЬ, вуліца Брынкевіча, д. 20;
Наталля і Віталь НЯМІРЫ, вуліца Ясеніна, д. 29;


г. Дзісна:
Ніна і Андрэй НАРЭЙКІ, вуліца Гагарына, д. 5;
Ала і Уладзімір ЦУРЫКАВЫ, вуліца Пушкіна, д. 8.


У сельсаветах раёна:
Галіна і Мілецій ПАЗІКІ, вёска Завуцце Завуццеўскага сельсавета;
Галіна і Васіль МАТЭЛЕНКІ, аграгарадок Чэрасы, вуліца Садовая, д. 24 Міёрскага сельсавета;
Валянціна і Алег ШОКЕЛІ, вёска Дворнае Сяло, вуліца Цэнтральная, д. 76 Міёрскага сельсавета;


Іна і Юрый ГАНЕБНЫЯ, вёска Акунёва Мікалаёўскага сельсавета;
Вольга ПУПІНА, вёска Кацілава Новапагосцкага сельсавета;
Рэня СЦЯПАНАВА, вёска Забалацце Перабродскага сельсавета;


Ірына і Віктар ТОМКІ, аграгарадок Ідолта, вуліца Лясная, д. 14 Павяцкага сельсавета;
Надзея ЯНЧЭЎСКАЯ, аграгарадок Туркова, вуліца Камсамольская, д. 19 Туркоўскага сельсавета;
Валянціна і Міхаіл МАЛЯЎКІ, вёска Слабада Узмёнскага сельсавета;
Вольга і Віктар ШЫКУЦКІЯ, аграгарадок Язна, вуліца Азёрная, д. 15 Язненскага сельсавета.


Пераможцаў раённага агляду-конкурсу ўшануюць заўтра, на экалагічным фестывалі «Жураўлі і журавіны Міёрскага краю».  

рейтинг: 
Пакінуць каментар
иконка
Каментаваць артыкулы на нашым сайце магчыма толькі ў плыні 360 дзён з дня публікацыі.
Мы ў сацыяльных сетках
Курс валют у Міёрах
Святы
Праздники БеларусиБлижайшие праздники Беларуси

Православные праздникиБлижайшие православные праздники

Католические праздникиБлижайшие католические праздники

Именины 6 мая 2021
Анатолий, Валерий, Георгий, Иван, Александра, Валерия, Афанасий

Именины 5 мая 2021
Виталий, Всеволод, Гавриил, Дмитрий, Климент, Платон, Федор

Госці краін

free counters
Партнеры сайта